ПЕРЕЛІК ЗМІН

Нове в ПК АС4 редакції 22.1 001-002

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 001-002 до версії 22.1

від 23 червня 2022 року

В програму додано можливість формувати сучасний документ міжнародного зразку «Звіт про виконання робіт за контрактом (договором) на об’єкті будівництва за період».

Нове в ПК АС4 редакції 22.1

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 005 до версії 22.1

від 10 червня 2022 року

 

 1. В програмі реалізовано настройки й доповнення, покликані відобразити в діяльності кошторисника останні рішення Мінрегіонбуду щодо ліквідації наслідків збройної агресії РФ, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд. З новими нормативними документами Ви можете ознайомитися в пункту меню нашої програми:

 2. В програму внесено документ «Договірна ціна за укрупненими показниками вартості», який відображає нові реалії з ціноутворення в Україні (пункт меню «Друк», «Договірні ціни»). Ви можете сформувати його як за кошторисом, так і за об`єктом або проектом.

 3. В програму внесено документ «Акт на Демонтаж», який Ви зможете заповнити згідно фактичних даних та прив`язати його до кошторису, об`єкту або проекту.

4. В програму внесено новий рівень цін на матеріали і устаткування, в якому значення відпускних цін для матеріалів та устаткування виведено станом на 1 березня 2022 року з урахуванням показників в розділі              «Економічна діяльність» Державної служби статистики.

Примітка: Звертаємо увагу, що зазначені ціни запропоновані у якості орієнтиру і мають бути уточнені в процесі складання кошторисної документації у відповідності до чинних нормативних вимог за результатами проведеного аналізу.

Нове в ПК АС4 редакції 21.2.004 та 005

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 005 до версії 21.2

від 9 лютого 2022 року

 

З 31 січня 2022 року діє нова заробітна плата 12101,81 грн.

Змінено норму тривалості робочого часу на 2022 рік. Зараз вона складає 165,58 години на місяць.

Нижче наведено всі посилання для відповідних розрахунків:

 1. Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1469-16

ЗАТВЕРДЖЕНО: Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 20.10.2016 № 281 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  27 липня 2018 року № 196)

п.4: Розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації (на стадії розроблення проектної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проектування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюються Кабінетом Міністрів України.

2.  Середньомісячна заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року:http://ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/zp.htmРозділ:  Заробітна плата.дані за період з початку рокуСередньомісячна заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку рокуСередньомісячна заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року у 2021 роціЗарплата в будівництві за 2021 рік, січень-грудень, склала 11289 грн. 3. Індекс споживчих цін, в середньому до попереднього року: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/586-2021-%D0%BF#TextПостановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2021  № 586  схвалено Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки та визначено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України, серед яких прогнозний індекс споживчих цін на 2022 рік становить 107,2 відсотків. 4ОЗРАХУНКОВА ЗАРПЛАТА ВІДПОВІДНО НАКАЗУ №281 ВІД 20.10.2016 В РЕДАКЦІЇ ВІД 27.07.2018 РОКУ № 196:http://ukrbudex.org.ua/galuzevi-novini-ta-podiyi/novunu/shchodo-koshtorisnoyi-zarobitnoyi-plati-yaka-vrahovuyetsya-p-84 

11289  * 1,072 = 12101,81 грн.

 

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 004 до версії 21.2

від 25 січня 2022 року

 

 1. Ресурсні елементні кошторисні норми на реставраційно-відновлювальні роботи приведені у відповідність до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 07.12.2021 № 322.
 2. Значення відпускних цін для матеріалів та устаткування виведені станом на 12.2021 з урахуванням показників в розділі «Економічна статистика» Державної служби статистики.
 3. Для покращення обміну з іншими кошторисними ПК, реалізовано можливість створювати Інформаційний Блок Даних удосконаленого формату 5.3 – ІБД 5.3.
 4. Згідно Настанови актуалізовано параметр «Прожитковий мінімум» для розрахунку заробітної плати.

Нове в ПК АС4 редакції 21.2.003

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 003 до версії 21.2

від 2 січня 2022 року

 

1. Згідно Настанові, програму доповнено можливістю формувати документ “Договірна ціна за укрупненими показниками вартості”:

2. Істотно допрацьовано можливість зачитування в програму файлу Excel, в якому присутні найменування розцінок, але відсутні обгрунтування. Ця функція зручна, наприклад, для зачитування в кошторис набору робіт, отриманого Вашою організацією після тендеру, проведеного в системі Прозорро.

Для реализації цієї можливості увійдіть у кошторис та натисніть кнопку  – «Імпорт з Excel набору робіт (за найменуваннями)». Після цього виберіть файл для імпорту набору робіт за назвами Нормативної бази чи для імпорту набору робіт за фрагментами назв Нормативної бази у форматі Excel.

Обраний файл формату Excel мусить мати одну з трьох представлених структур:

В першому рядку цих файлів розташовані назви полів: в колонці А – STRNO, номер кошторисного рядка (не обов’язковий); в колонці В – BUHCODE, обгрунтування (не обов’язкове); в колонці С – NAIM_T, найменування (обов’язкове). Обов’язкові полі EDIZM, одиниця виміру, та KOL, кількість, можуть знаходитися в різних колонках, залежно від того, який з файлів-прикладів Ви візьмете за основу: в колонках D і Е, в колонках F і G чи в колонках G та J. (Файли-приклади знаходяться в папці “excel_назв” програми “АС-4 Будкомплекс”.) Вибір файлу-прикладу буває обгрунтований тим, який саме документ формату Excel чи формату Word Ви отримаєте для імпорту в кошторис. Якщо це буде Набор робіт, то Вам зручно буде перенести дані в другий файл. Якщо це буде Відомість обсягів робіт, то Вам буде зручно перенести дані в третій файл. Якщо Ви отримаєте для складання кошторису якийсь інший документ, то Вам доведеться викопіювати назви, одиниці виміру та витрати кошторисних рядків та розташувати їх у відповідні колоночки.

Коли файл для імпорту є готовий, в диалозі виберіть його для імпорту й зачекайте: процес може зайняти кілька хвилин, тому що пошук за назвами займає певний час.

Результатом цієї операції буде сформований кошторис.

Примітка: якщо обгрунтування певної розцінки знайдено за найменуванням у Нормативній базі, але її одиниця виміру не співпадає з базисною, то такий рядок буде виділено кольором, а інформацію про вихідну одиницю виміру буде розміщено в коментарій до рядка. Це полегшить Вам роботу з редагування витрат кошторисного рядка.

Як правило, не для всіх рядків кошторису буває знайдено обгрунтування за назвами, тому що назви кошторисних рядків часто бувають змінені відносно нормативних. Якщо для певного рядка обгрунтування не знайдено, то в кошторис буде перенесено лише його назву. Для того, щоб знайти обгрунтування такого рядка, Ви можете скористатися режимом “Вибрати рядок за найменуванням”, описаним в п.3 поточного документу.

3. Допрацьовано можливість вибирати кошторисний рядок не за обгрунтуванням, а за найменуванням розцінки. Це буває актуально, наприклад, в тому випадку, коли в кошторис зачитано великий масив кошторисних рядків з файлу формату Ексель. При цьому, як правило, бувають знайдені в базі не всі розцінки, тому що назви деяких з них могли бути змінені кошторисником відносно нормативної бази під час складання кошторису.

Для вибору розцінки за найменуванням натисніть, будь ласка , кнопку  – “вибрати рядок за найменуванням”. Відкриється екран:

Ви побачите вікно, в якому знаходиться назва, котру треба знайти. В поточному прикладі це – “Розбирання цементних покриттів підлог (200 мм)”. Цю назву не було знайдено в Нормативній базі. Міркуючи логічно, можна припустити, що Ваш попередник-кошторисник змінив назву цього рядка відносно нормативного. Швидше за все, до назви було додано «хвостик» “(200 мм)”. Вилучимо з назви цей «хвостик» та залишимо текст “Розбирання цементний покриттів підлог”. Можна залишити початковий фрагмент чи ключові слова найменування, за якими Ви хочете знайти розцінку. Після пошуку (кнопка “Знайти”) Ви побачите список рядків, що відповідають обраному критерію. Серед них виберіть ту, котра влаштовує Вас (кнопка “Вибрати”).

Примітка: вибираючи нове обгрунтування, Ви можете не оновлювати назву кошторисного рядка, а залишити старе: це дуже зручно в даному випадку!

Нове в ПК АС4 редакції 21.2 001 та 002

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 002 до версії 21.2

від 7 грудня 2021 року

 • В програму внесено новий рівень цін на матеріали і устаткування, в якому значення відпускних цін для матеріалів та устаткування виведені станом на 10.2021 р. з урахуванням показників в розділі «Економічна діяльність» Державної служби статистики.

Примітка: Звертаємо увагу, що зазначені ціни запропоновані у якості орієнтиру і мають бути уточнені в процесі складання кошторисної документації у відповідності до чинних нормативних вимог за результатами проведеного аналізу.

 • В версію 2.002 «АС-4 Будкомлекс» внесено нові показники загальновиробничих витрат для міток, які не були оновлені в версії 001.

Примітка: «Старі» проекти можна перевести на нові показники загальновиробничих витрат, скориставшись кнопкою «Оновити К загальновиробничих для всіх рядків кошторису, згідно їхнім міткам» на формі «Коефіцієнти загальновиробничих витрат» (щоб відкрити цю форму, натисніть кнопочку «…» праворуч від графи «Мітка» будь-якого рядка поточного кошторису).

 • В програму додано можливість вибирати кошторисний рядок не за обгрунтуванням, а за найменуванням розцінки. Це буває актуально, наприклад, в тому випадку, коли в кошторис зачитано великий масив кошторисних рядків з файлу формату Ексель. При цьому, як правило, буває знайдено в базі не всі розцінки, тому що назви деяких з них, під час складання кошторису, могли бути змінені кошторисником відносно нормативної бази.

Для вибору розцінки за найменуванням натисніть, будь ласка , кнопку  – “вибрати рядок за найменуванням”. Відкриється екран:

Ви побачите вікно, в якому можна залишити початковий фрагмент або ключові слова найменування, за якими Ви хочете знайти розцінку. Після пошуку (кнопка “Знайти”) Ви побачите список рядків, що відповідають обраному критерію. Серед них виберіть той, що влаштовує Вас.

 

 • Пункт меню “Довідка”->”Нормативні документи” доповнений інформацією про Настанову з визначення вартості будівництва.

 

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Оновлення 001 до версії 21.2

від 8 листопада 2021 року

 1. На сайті МІНРЕГИОНУ опубліковано Наказ про затвердження кошторисних норм України та правила їх застосування:

Наказ Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»:

https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/koshtorysni-normy-ukrayiny/nakazy-pro-zatverdzhennya-koshtorysnyh-norm-ukrayiny/nakaz-minregionu-vid-01-11-2021-%E2%84%96-281-pro-zatverdzhennya-koshtorysnyh-norm-ukrayiny-u-budivnycztvi/

 

Настанова з визначення вартості будівництва:

https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/koshtorysni-normy-ukrayiny/koshtorysni-normy-ukrayiny-z-vyznachennya-vartosti-budivnycztva/koshtorysni-normy-ukrayiny-nastanova-z-vyznachennya-vartosti-budivnycztva/nastanova-z-vyznachennya-vartosti-budivnycztva/

 

Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво:

https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/koshtorysni-normy-ukrayiny/koshtorysni-normy-ukrayiny-z-vyznachennya-vartosti-proektnyh-naukovo-proektnyh-vyshukuvalnyh-robit-ta-ekspertyzy-proektnoyi-dokumentacziyi-na-budivnycztvo/koshtorysni-normy-ukrayiny-nastanova-z-vyznachennya-vartosti-proektnyh-naukovo-proektnyh-vyshukuvalnyh-robit-ta-ekspertyzy-proektnoyi-dokumentacziyi-na-budivnycztvo/nastanova-z-vyznachennya-vartosti-proektnyh-naukovo-proektnyh-vyshukuvalnyh-robit-ta-ekspertyzy-proektnoyi-dokumentacziyi-na-budivnycztvo/

 

Версія 21.2 «АС-4 Будкомлекс» повністю реалізує всі вимоги представлених вище правил.

Для цього в нову версію програмного комплексу «АС-4 Будкомплекс» внесено:

– нові показники загальновиробничих витрат,

– нові показники прибутку,

– нові показники адміністративних витрат,

– нові показники для визначення розміру коштів на покриття ризику,

а також доповнено номенклатуру Зведеного кошторису.

 

Важливо те, що в ЗВВ було не лише змінено значення показників, а й змінено нормативну приналежність норм до різних показників, тобто змінено мітку робіт. Так, наприклад, в загальновиробничих роботах тепер немає поділу на земляні та опоряджувальні роботи. Ми рекомендуємо Вам «старі» проекти, котрі не підлягають перерахунку, закривати в попередній версиії. Гарантуємо підтримку попередньої версії протягом натупного року.

З іншого боку, «старі» проекти можна перевести на нові показники загальновиробничих витрат, скориставшись кнопкою «Оновити К загальновиробничих для всіх рядків кошторису, згідно їхнім міткам» на формі «Коефіцієнти загальновиробничих витрат» (щоб відкрити цю форму, натисніть кнопочку «…» праворуч від графи «Мітка» будь-якого рядка поточного кошторису).

 

 1. В нормативну базу внесено новий розділ до СОУ 00190905-1.28:2016 Утримання об’єктів будівель і споруд. Залізничні колії: «РОЗДІЛ 15. ТЕХНОЛОГІЧНЕ ПЕРЕУКЛАДАННЯ ЗАЛІЗНИЧНОЇ КОЛІЇ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ГІРНИЧИХ РОБІТ (ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ)».

Нове в ПК АС4 редакції 21.2

Програмний комплекс «АС-4 Будкомплекс»

Версія 21.2.

від 1 листопада 2021 року

З 1 листопада виходять нові комплектації програмних комплексів АС-4: «Будкомплекс планування», «Будкомплекс Повний» та «Будкомплекс Розширений».

Комплектації програмних комплексів «АС-4 Будкомплекс» повністю готові до переходу на новий порядок з визначення вартості будівельних робіт, запроваджений Наказом № 162 від 25.06.2021, зареєстрованим Міністерством Юстиції України 17 вересня 2021 р. під № 1225/36847.

 

Для всіх наших клієнтів перехід з ПК «АС-4» в ПК «АС-4 Будкомплекс» буде БЕЗКОШТОВНИМ І КОМФОРТНИМ!

 

Примітка:

 • «АС-4 Будкомплекс Планування» здебільшого відповідає конфігурації «АС-4 Графік»;
 • «АС-4 Будкомплекс Повний» здебільшого відповідає конфігурації «АС-4 Кошторис» та «АС-4 Кошторис-Графік;
 • «АС-4 Будкомплекс Розширений» здебільшого відповідає конфігурації «АС-4 Кошторис» та «АС-4 Кошторис-Графік плюс».

 

Новости программного комплекса «АС-4 Будкомплекс» версия 21.2.

 1. Для реалізації інновацій, передбачених порядком з визначення вартості будівництва, «АС-4 Будкомплекс Планування надає наступні можливості:
 • зачитувати з формату EXCEL матеріали в будь-якій кількості просто в кошторис,
 • зачитувати з формату EXCEL матеріали в НБ, вибираючи книги й розділи (за необхідністю),
 • зачитувати з формату EXCEL роботи за обгрунтуванням чи за фрагментом найменування,
 • переносити всі напрацювання через ІБД в інші ПК: АВК-5, ІВК, СТС, Кошторис 21 століття та інші, та приймати інформацію з них,
 • будувати календарні графіки,
 • експортувати побудовані графіки в MS Project,
 • вести свої бази цін на матеріали,
 • вносити відповідності між матеріалами НБ і матеріалами Вашої бухгалтерії,
 • вести відповідність одиниць виміру між матеріалами НБ і матеріалами з закупівлі.

Примітка:

(«АС-4 Будкомплекс Планування» не надає можливості складання нових кошторисів на будівельні роботи й формування нових Актів виконаних робіт. Він є корисним додатком до інших програмних комплексів зі складання кошторисів.)

 

 «АС-4 Будкомплекс Повний» надає всі можливості, перераховані вище, а також:

 • складати кошториси на всі види будівельних робіт, формувати Акти виконаних робіт відповідно поточному ДСТУ та новим Порядкам згідно діючого законодавства,
 • складати укрупнені кошторисні норми (УКН),
 • розукрупювати УКН та коригувати їх,
 • складати укрупнені показники кошторисної вартості (УПКВ) на елементну норму й на укрупнену,
 • виконувати взаєморозрахунки при ТВЕРДІЙ договірній ціні в УПКВ (инновация нового ПОРЯДКА).

 

Крім усіх можливостей, описаних раніше, ПК «АС-4 Будкомплекс Розширений» включає базу об’єктів-аналогів. Цією базою рекомендовано користуватися на ранніх стадіях проектування (лист Мінрегіону від 06.08.2015 № 8/15-359-15).

 

 1. Нормативну базу доповнено наступними збірниками:

 

 • СОУ Д.2.4-34045861-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Улаштування однопрофільної конструкції деформаційного шва «МАУРЕР», узгоджений ТК 311 (лист від 05.11.2020р. №320) і затверджений наказом ТОВ «МАУРЕР УКРАЇНА». Нормам надано обґрунтування МУ1.

 

 • СОУ Д.2.2-33605504-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Контактне дугове зварювання рейок комплексом зварювальним мобільним КСМ-005», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №304) і затверджений наказом ТОВ «НВП ЛІДІС». Нормам надано обґрунтування ЛД1.

 

 • СОУ Д.2.7-33605504-001:2020 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Комплекс зварювальний мобільний КСМ-005», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №304) і затверджений наказом ТОВ «НВП ЛІДІС»

 

 • СОУ Д.2.2-34898640-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Автомобільні дороги», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №302) і затверджений наказом ТОВ «ЄВРОБУД ПЛЮС». Нормам надано обґрунтування ВР1.

 

 • СОУ Г.1-34898640-003:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на роботи з експлуатаційного утримання. Автомобільні дороги», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №302) і затверджений наказом ТОВ «ЄВРОБУД ПЛЮС». Нормам надано обґрунтування ВР3.

 

 • СОУ Д.2.7-34898640-002:2020 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для будівництва та ремонту автомобільних доріг, вулиць та проїздів», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №302) і затверджений наказом ТОВ «ЄВРОБУД ПЛЮС».

 

 • СОУ Г.1-03448860-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на роботи з експлуатаційного утримання. Автомобільні дороги», узгоджений ТК 311 (лист від 29.10.2020р. №317) і затверджений наказом ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56». Нормам надано обґрунтування УШ1.

 

 • СОУ Д.2.7-03448860-002:2020 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для будівництва та ремонту автомобільних доріг, вулиць та проїздів», узгоджений ТК 311 (лист від 29.10.2020р. №317) і затверджений наказом ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56»

 

 • СОУ Д.2.4-37988621-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №300) і затверджений наказом ТОВ «ТБД». Нормам надано обґрунтування БД1.

 

 • Зміна №1 СОУ Д.2.4-37988621-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги», узгоджений ТК 311 (лист від 29.10.2020р. №316) і затверджена наказом ТОВ «ТБД».

 

 • СОУ Д.2.7-37988621-002:2020 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для будівництва та ремонту автомобільних доріг, вулиць та проїздів», узгоджений ТК 311 (лист від 16.09.2020р. №300) і затверджений наказом ТОВ «ТБД».

 

 • Зміна №1 СОУ Д.2.7-37988621-002:2020 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для будівництва та ремонту автомобільних доріг, вулиць та проїздів», узгоджений ТК 311 (лист від 29.10.2020р. №316) і затверджена наказом ТОВ «ТБД».

 

 • СОУ Д.2.4-33740357-001:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Роботи з відновлення поверхонь бетонних та залізобетонних будівельних конструкцій матеріалами «МАРЕI», узгоджений ТК 311 (лист від 01.12.2020р. №330) і затверджений наказом ТОВ «Мапі Україна». Нормам надано обґрунтування МП1.

 

 • СОУ Д.2.4-33740357-002:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Роботи з відновлення поверхонь конструкцій гідротехнічних споруд матеріалами «МАРЕI», узгоджений ТК 311 (лист від 01.12.2020р. №330) і затверджений наказом ТОВ «Мапеі Україна». Нормам надано обґрунтування МП2.

 

 • СОУ Д.2.4-33740357-003:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Роботи з відновлення поверхонь цегляних та кам’яних конструкцій матеріалами «МАРЕI», узгоджений ТК 311 (лист від 01.12.2020р. №330) і затверджений наказом ТОВ «Мапеі Україна». Нормам надано обґрунтування МП3.

 

 • СОУ Д.2.4-33740357-003:2020 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для робіт з відновлення поверхонь матеріалами «МАРЕI», узгоджений ТК 311 (лист від 01.12.2020р. №330) і затверджений наказом ТОВ «Мапеі Україна».

 

 • СОУ Д.2.2-37024912-003:2020 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Встановлення самозабурювальних анкерів MAI SDA», узгоджений ТК 311 (лист від 29.12.2020р. №338) і затверджений наказом ТОВ «ЦГіП». Нормам надано обґрунтування ЦГ3.

 

 1. Завершується робота з внесення в нормативну базу нового розділу до СОУ 00190905-1.28:2016 Утримання об’єктів будівель і споруд. Залізничні колії.

РОЗДІЛ 15 ТЕХНОЛОГІЧНЕ ПЕРЕУКЛАДАННЯ ЗАЛІЗНИЧНОЇ КОЛІЇ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ГІРНИЧИХ РОБІТ (ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ).

 

Дякуємо за співробітництво!

Нове в ПК АС4 редакції 21.1.006

Новини програмного комплексу «АС-4»

Версія 21.1.006

від 12 cерпня 2021 року

 

 1. Ціни на матеріали та устаткування

Перераховані відпускні ціни для матеріалів та устаткування  станом на  1.07.2021 р. Ціни виведені з урахування показників в розділі «Економічна діяльність» Державної служби статистики.

Примітка: Зазначені ціни запропоновані у якості орієнтиру и мають бути уточнені в процесі складання кошторисної документації у відповідності до чинних нормативних вимог за результатами проведеного аналізу.

 

 1. Змінено значення параметрів для визначення розміру коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами

 

Параметри для розрахунку прийняті у відповідності з постановою КМУ від 31 травня 2021 р. № 586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки».

 

 1. Заробітна плата

 

На підставі листа ТОВ «Науково-технічний центр» «Економіка ремонтного виробництва» від 15.03.2021р. № 16-С/1 враховані наступні розрахункові показники для визначення вартості робіт з ремонту основних фондів підприємств:

– усереднена вартість людино-години за розрядами робіт при виконанні ремонтних робіт (тарифні сітки 2 та 5) згідно Таблиці 1 Додатка 1 до листа;

– усереднена вартість людино-години за розрядами робіт при виконанні ремонтних робіт із важкими та шкідливими умовами праці (тарифна сітка 3) згідно Таблиці 2 Додатка 1 до листа;

– усереднена вартість людино-години за розрядами робіт для верхолазних робіт (тарифна сітка 4) згідно Таблиці 3 Додатка 1 до листа;

– усереднена вартість людино-години водолазів за класами (тарифна сітка 11) згідно Таблиці 4 Додатка 1 до листа.

Нове в ПК АС4 редакції 21.1.005

Версія 21.1.005

Допрацьовано вихідний документ «Договірна ціна з нарахуваннями за кожним кошторисним рядком»: в програму внесено варіант цього документу з розгорнутими підсумками.

Нове в ПК АС4 редакції 21.1.003 та 004

Версія 21.1.004

 1. В програму внесено Усереднені показники вартості експлуатації будівельних машин і механізмів та Усереднені показники транспортних витрат станом на 01.03.2021 р.,
  в тому числі

Усереднені коефіцієнти до вартості запасних частин, матеріальних ресурсів, врахованих як технічне обслуговування та поточний ремонт автомобілів і автобусів, складають величини:

запасні частини – 36,68 х 1,005 = 36,86 рази,

матеріальні ресурси – 32,58 х 1,005 = 32,74 рази.

 1. Враховані актуальні розрахункові показники:
 • На підставі Листа Міністерства соціальної політики від 28.08.2020 № 3501-06/2019 «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2021 рік» прийняті наступні значення середньомісячної тривалості робочого часу:
  • для ТС №№ 1-7; 11-21 (у відповідності з даними щодо 40-годиного робочого тижня) – 166,17 годин;
  • для ТС №№ 8-10 (у відповідності з даними щодо 30-годиного робочого тижня) – 125 годин;
  • для ТС № 22 (у відповідності з даними щодо 36-годиного робочого тижня) – 150 годин.
 • За умовчанням розмір середньомісячної заробітної плати прийнято на рівні мінімально допустимого значення, яке може бути враховане при складанні інвесторської кошторисної документації у 2021 році.

Згідно з Наказом Мінрегіону від 20 жовтня 2016 року № 281 «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів» (зареєстровано в Мін’юсті 11 листопада 2016 року за № 1469/29599), на підставі даних, оприлюднених на офіційному веб-сайті Державної служби статистики щодо середньомісячної заробітної плати у будівництві за 2020 рік та індексу споживчих цін на 2021 рік (Постанова КМУ від 29.08.2020 № 671) зазначений рівень складає:

 • х 1,081 = 10628,39 грн.
 1. Змінено значення параметрів для визначення розміру коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами Параметри для розрахунку щодо індексів інфляції прийняті у відповідності з постановою КМУ від 29 липня 2020 р. № 671 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки».
Річний прогнозний індекс інфляції в будівництві першого року 1,087
Річний прогнозний індекс інфляції в будівництві другого року 1,080
 1. Значення відпускних цін для матеріалів та устаткування виведені станом на 1.03.2021 з урахуванням показників в розділі «Економічна діяльність» Державної служби статистики.

Примітка: Звертаємо увагу, що зазначені ціни запропоновані у якості орієнтиру и мають бути уточнені в процесі складання кошторисної документації у відповідності до чинних нормативних вимог.

 

 1. 5. В програму внесено СОУ:

– «Прокладання поліетиленових труб типу “Spiro” в каналізаційних колекторах. Облицювання пласких поверхонь поліетиленовими листами типу ПЕ-80». Нормам надано обгрунтування ВК.

– «Улаштування утеплення конструкцій фасаду з опорядженням штукатурками із застосуванням матеріалів SILTEK». Нормам надано обгрунтування МТ.

 

Версія 21.1.003

В оновленні удосконалено експорт та імпорт файлів формату ІБД (Інформаційний Блок Даних), призначениого для стиковки програмного комплексу АС-4 з іншими кошторисними програмними комплексами, зареєстрованими державними установами та рекомендованими для застосування в Україні.

Нове в ПК АС4 редакції 21.1.002

Версія 21.1.002

Змінено зарплату й норму робочого часу в місяць на 2021 рік.

На період часу до офіційного повідомлення Мінрегіонбуду нові зарплату й норму часу встановлено лише для 1 тарифної сітки та ІТР.

Заробітна плата на 2021 рік складає  9832  * 1,081 = 10628,39 рік.

Згідно даних Державної служби статистики зарплата в будівництві за січень-грудень 2020 року склала 9832 грн. (http://ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/zp.htm). Постановою Кабінету Міністрів України №671 від 29.07.2020 затверджено прогнозний індекс інфляції споживчих цін на 2021 рік, і він складає 108,1% (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/671-2020-%D0%BF#Text).  Норма робочого часу в місяць для 40-годинного робочого тижня на 2021 рік складає 166,17 годин.(https://biz.ligazakon.net/ru/news/197842_normy-prodolzhitelnosti-rabochego-vremeni-v-2021-godu)

Нове в ПК АС4 редакції 21.1

Версія 21.1

 1. В розділ «СТАНДАРТ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ» Нормативної бази внесено:
 • ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи «АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ» зі Зміною №1 до СОУ Д.2.2-40148165-001:2018 від 05 листопада 2019 р. (діють з 01.2018 р. Надано обгрунтування АС);

ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи «УЛАШТУВАННЯ ФАСАДНОЇ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ ТА ОПОРЯДЖЕННЯ ЗОВНІШНІХ СТІН БУДІВЕЛЬ З ВИКОРИСТАННЯМ МАТЕРІАЛІВ POLIMIN» (діють з 17.09.2020 р. Надано обгрунтування ФН).

 

 1. Оновлено й доповнено розділи Нормативної бази:

ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи (з урахуванням зміни №1 СОУ 42.1 37641918-035:2018) «АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ» (діють з 01.04.2018. Надано обгрунтування ДН1 – ДН5.);

– ресурсні елементні кошторисні норми на роботи з експлуатаційного утримання «АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ» (діють з 01.04.2018. Надано обгрунтування ДН10.)

 

 1. В новій версії реалізовано можливість розраховувати Акт виконаних робіт згідно власних ресурсів періоду виконання. Якщо досі Ви могли змінювати лише ціну чи кількість певного ресурсу періоду, то тепер Ви можете замінить цей ресурс, вилучити його, або додати в розцінку новий ресурс – матеріал, машину чи механізм.

 

Після цього Вам стануть доступні додаткові можливості роботи з періодом виконання, котрі дотепер були доступні лише в кошторисі, а саме:

 1. Ви зможете повноцінно редагувати будь-яку запроцентовану розцінку періоду кнопкою («редагування рядка Акту виконаних робіт»): тобто додавати, вилучати й замінювати ресурси розцінки, змінювати їхні ціни й витрати.
 2. Увійшовши в режим «Розрахунок поточних цін» (кнопка ), Ви отримаєте можливість замінювати ресурси. Для цього можна скористатися кнопками («в Нормативну базу за обгрунтуванням») та («заміна ресурсів згідно вибору користувача»). (Ці кнопки недоступні, якщо Ви працюєте з періодами, котрі розраховуються за ресурсами кошторису.). Крім того, для заміни ресурсу можна просто замінити обгрунтування, якщо Ви його пам’ятаєте.
 3. Вам буде доступною кнопка – «Розрахунок інструментів». Змінюючи склад і витрати інструментів, Ви будете впливати на склад и кількість спеціальних ресурсів в Акті виконаних робіт (мова йде про ресурси з обгрунтуванням С1999-9015 та схожими – електроенергія, бензин і т. і.).

Нове в ПК АС4 редакції 20.1.010

Версія 20.1.010

В програмі удосконалено можливість імпортувати документ формату Excel. Якщо раніше можна було імпортувати кошторисні рядки, вибираючи їх з нормативної бази лише  за обгрунтуваннями, то тепер можна імпортувати кошторисні рядки за назвами робіт (матеріалів) або за початковими фрагментами назв.

Ви можете скористатися цим режимом для зачитування в кошторисну програму Тендерної пропозиції, в котрій, як правило, присутні назви та обсяги, але немає обгрунтувань робіт.

Зверніть увагу на те, що:

 • в імпорті за співпадінням назв не беруть участь рядки, вилучені з Нормативної бази (в програмі вони закреслені);
 • процес зачитування рядків з Нормативної бази за співпадінням назв, на відміну від зачитування за обгрунтуваннями, як правило, триває протягом досить довгого часу.

Примітка:

Документ, котрий Ви імпортуєте, мусить бути попередньо приведений до стандартного формату. Приклад відформатованого документу – файл “Пример_Тендерного_предложения_для_импорта_в_смету.xls”, котрий знаходиться в папці “Excel”, яка, в свою чергу, знаходиться в папці (приблизно) “d:\АС-4\Смета-График версии 20 1”. В цьому файлі обов’язково мусять бути заповнені поля NAIM_T та KOL.

Нове в ПК АС4 редакції 20.1.008 та 009

Версія 20.1.008

 1. Оптимізовано розрахунок немонтованого устаткування. Тепер, для рядків з міткою устаткування  (33, 34, 66 або 67), в кошторисному рядку можна задати відповідну ознаку, поставивши «галочку»:

(Для того, щоб отримати доступ до цієї ознаки, прокрутіть екран вправо.)

 

2.Розроблено новий вихідний документ «Наряд на відрядну роботу». Цей документ Ви можете сформувати:

– за проектом чи об’єктом в цілому,

– за проектом чи об’єктом за виконаним періодом,

– за локальним кошторисом,

– за актом виконаних робіт.

 

Версія 20.1.009

Розроблено нові вихідні документи, в котрих ціну і вартість кошторисних рядків буде представлено з урахуванням усіх кошторисних нарахувань. Це документи:

 1. «Акт приймання виконаних будівельних робіт», який Ви можете сформувати:

– за актом виконаних робіт,

– за проектом чи об’єктом за виконаним періодом;

 1. «ДОГОВІРНА ЦІНА», яку Ви можете сформувати:

– за локальним кошторисом,

– за проектом чи об’єктом в цілому.

Нове в ПК АС4 редакції 20.1.005, 20.1.006 та 20.1.007

Версія 20.1.007

В програму внесено автоматичні поправки на використання породи іншої міцності до норм збірнику Е35 («Гірничопрохідницькі роботи»).

(До оновлення 007 цю поправку можна було застосувати в ручному режимі.)

Для того, щоб скористатися цим режимом, увійдіть у режим редагування розцінки:

 

Версія 20.1.006

Виправлено деякі граматичні помилки в нормативній базі та вихідних документах програми.

 

 

Версія 20.1.005

Нормативна база:

 1. Зміна №1 СОУ Д.2.4-03359182-001:2016 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Утримання і ремонт об’єктів вулично-дорожньої мережі населених пунктів». Нормам надано обгрунтування ШР1.
 2. Зміна №2 СОУ Д.2.4-03359182-001:2016 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Утримання і ремонт об’єктів вулично-дорожньої мережі населених пунктів». Нормам надано обгрунтування ШР1.
 3. Зміна №3 СОУ Д.2.4-03359182-001:2016 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Утримання і ремонт об’єктів вулично-дорожньої мережі населених пунктів». Нормам надано обгрунтування ШР1.
 4. СОУ Д.2.2-03359182-003:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Герметизація швів та стиків дорожніх покриттів бітумною стрічкою». Нормам надано обгрунтування ШР3 …

Зміни й нові норми затверджені наказом КП «ШЛЯХРЕМБУД» і узгодженні в ТК311.

Внесено ресурсні елементні кошторисні норми:

Нові режими:

 1. Дотепер Ви могли застосувати коефіцієнт до кошторису, частини, розділу чи окремого рядка кошторису.

Починаючи з оновлення 5 версії 20.1, Ви можете застосувати коефіцієнт ДО ВСІХ РЯДКІВ КОШТОРИСУ З ОДНАКОВИМ ОБГРУНТУВАННЯМ.

Для цього спершу відфільтруйте рядки кошторису з однаковим обгрунтуванням кнопкою «Фільтр»:

На формі, яка відкриється, Ви можете задати нові коефіцієнти до всіх розцінок з вибраним обгрунтуванням, або проаналізувати, які саме коефіцієнти були до них дотепер застосовані:

Нове в ПК АС4 редакції 20.1.004

Заробітна плата і норма часу:

1.Прийнято наступні значення середньомісячної тривалості робочого часу:

 • для тарифних сіток №№ 1-7; 11-21 – 166,83 години, згідно даних для 40-годинного робочого тижня;
 • для тарифних сіток №№ 8-10 – 125,5 годин, згідно даних для 30-годинного робочого тижня;
 • для тарифних сіток № 22 – 150,6 годин, згідно даних для 36-годинного робочого тижня.

Дані прийнято на підставі Листа Міністерства соціальної політики від 29 липня №1133/0/206-19

2. Згідно з наказом Мінрегіону від 20 жовтня 2016 року № 281 «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів» (зареєстровано в Мін’юсті 11 листопада 2016 року за № 1469/29599), на підставі даних, оприлюднених на офіційному веб-сайті Державної служби статистики щодо середньомісячної заробітної плати у будівництві за 2019 рік та індексу споживчих цін на 2020 станом на 1.01.2020 рік (Постанова КМУ від 15.05.2019 № 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 № 883) зазначений рівень складає:

9356 грн х 1,064 = 9954,78 грн.

3. Значення середньомісячної заробітної плати для робітників з ремонту основного та допоміжного обладнання гідроелектростанцій (ТС №19) прийнято відповідно Додатку Б (станом на 1 січня 2020 р.) СОУ-Н МЕВ 40.1-00130044-103/102:2014 Правила визначення вартості реконструкції, капітального і поточного ремонту основного і допоміжного обладнання гідроелектростанцій. Методичні рекомендації (в редакції Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 28 серпня 2019 р № 395).

4. Значення середньомісячної заробітної плати для робітників з ремонту і технічного обслуговування електричних мереж (ТС №13) прийнято відповідно Додатку Б (станом на 1 січня 2017 р.) ГНД 34.05.102-2003 Правила визначення вартості ремонту і технічного обслуговування електричних мереж (в редакції Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 липня 2017 р. № 477).

5. Згідно Зміни 3 (затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.08.2019 № 351) до ГКД 34.08.601- 2003 «Порядок визначення вартості ремонту основного і допоміжного енергетичного обладнання, передавальних пристроїв і споруд» змінені:

– усереднені показник для визначення розміру прибутку та загальновиробничих витрат

– значення середньомісячної заробітної плати для робітників з ремонту основного та допоміжного енергетичного обладнання, передавальних пристроїв і споруд (тарифна сітка №17).

Нормативна база:

Машини і механізми

 1. Внесено усереднені показники вартості експлуатації будівельних машин і механізмів та Усереднені показники транспортних витрат станом на 01.03.2020.

 1. Внесені усереднені показники вартості експлуатації дорожніх машин та механізмів, затверджені Державним агентством автомобільних доріг України 18.05.2020 р. (станом на 1.06.2020).

 1. Внесено зміну №2 до ДСТУ Б Д.2.7-1:2012 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів», прийнята наказом Держаного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 27.02.2019р. № 38.

 1. Внесено СОУ Д.2.7-36095773-002:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для будівництва та ремонту автомобільних доріг, вулиць та проїздів», узгоджений ТК 311 (лист від 02.07.2019р. №30) і затверджений наказом КП «Центр організації дорожнього руху» (обгрунтування СН255).

 1. Внесено СОУ Д.2.7-32872788-002:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для будівництва та ремонту автомобільних доріг, вулиць та проїздів», узгоджений ТК 311 (лист від 04.112019р. №269) і затверджений наказом ТОВ «ПБС» (обгрунтування СН255).

 1. Внесено СОУ Д.2.7-03362123-001:2017 «Ресурсные элементные сметные нормы эксплуатации строительных машин и механизмов. Укладчик самоходный Plano Matic P703 для эластичных слоев многофункциональных спортивных поверхностей», согласованный ТК 311 (письмо от 28.12.2017г. №141-1) и утвержден приказом КО «Киевзеленстрой» (обгрунтування СН255).

 1. Внесено СОУ Д.2.7-2596705237-002:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для виконання робіт з ремонту асфальтобетонного покриття доріг із застосуванням технології інфрачервоного нагріву», узгоджений ТК 311 (лист від 27.04.2017р. №82) і затверджений наказом ФО-П Яшин Д.В. (обгрунтування СН255).

 1. Внесено СОУ Д.2.7-34953769-002:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми експлуатації будівельних машин і механізмів. Машини та механізми для утримання і ремонту об’єктів зливової каналізації, гідротехнічних споруд, водних об’єктів та об’єктів водозниження», узгоджений ТК 311 (лист від 16.02.2017р. №71) і затверджений наказом КП «КВЗК».

Внесено ресурсні елементні кошторисні норми:

1. СОУ НАЕК 143-3:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на пусконалагоджувальні роботи. Окремі види робіт», затверджений наказом ДП Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» №1077 від 22.10.2019 (обгрунтування РА3).

2. СОУ НАЕК 143-4:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на пусконалагоджувальні роботи. Електротехнічні пристрої і устаткування», затверджений наказом ДП Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» №1077 від 22.10.2019 (обгрунтування РА4).

3. СОУ Г.1-36095773-001:2019 «Ресурсные элементные сметные нормы. Содержание объектов улично-дорожной сети города Киева», согласованный ТК 311 (письмо от 24.10.2019г. №31) и утвержденный приказом КП «Центр организации дорожного движения». (Обоснование УЦ1).

4. СОУ Д.2.2-36095773-002:2019 «Ресурсные элементные сметные нормы на строительные работы. Объекты улично-дорожной сети города Киева», согласованный ТК 311 (письмо от 02.07.2019г. №30) и утвержденный приказом КП «Центр организации дорожного движения». (Обоснование УЦ2).

3. СОУ Г.1-36095773-001:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми. Утримання об’єктів вулично-дорожньої мережі міста Києва», узгоджений ТК 311 (лист від 24.10.2019р. №31) і затверджений наказом КП «Центр організації дорожнього руху» (обгрунтування УЦ1).

4. СОУ Д.2.2-36095773-002:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Об’єкти вулично-дорожньої мережі міста Києва», узгоджений ТК 311 (лист від 02.07.2019р. №30) і затверджений наказом КП «Центр організації дорожнього руху» (обгрунтування УЦ2).

5. СОУ Д.2.2-03362123-001:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Улаштування покриття дитячих і спортивних майданчиків та бігових доріжок з гумового грануляту та синтетичної трави», узгоджений ТК 311 (лист від 28.12.2017р. №141-1) і затверджений наказом КО «Київзеленбуд» (обгрунтування ЗБ1).

6. Зміна №1 СОУ Д.2.4-34953769-001:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Утримання та ремонт об’єктів зливової каналізації, гідротехнічних споруд, водних об’єктів та об’єктів водозниження», затверджена наказом №261 від 24.10.2019р. КП «КВЗК» (обгрунтування КК1).

Нове в ПК АС4 редакції 20.1.003

Нормативна база:

1. Внесено усереднені показники вартості експлуатації будівельних машин та механізмів станом на 01.03.2020.

2. Внесено усереднені показники вартості перевезення будівельних вантажів автомобільним транспортом станом на 01.03.2020.

3. Дані з прогнозного рівня інфляції (на 2020 рік – 112%, на 2021 – 108%) введено в розрахунок ССР «Кошти на покриття додаткових витрат, повязаних з інфляційними процесами».

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/555-2019-%D0%BF/conv (редакція від 04.04.2020)

Нові режими:

1. Іноді, редагуючи норму, Ви маєте потребу вилучити з неї всі матеріали, або всі машини. Це було б робити зручніше, відмічаючи ресурси для видалення не по одному, а групою. Ви тепер маєте таку можливість. Для того, щоб відмітити перший ресурс з групи, просто поставте галочку у відповідному віконці, а відмічаючи останній ресурс, ставте галочку, натиснувши при цьому клавішу Shift.

2. Спеціально для тих, хто активно здійснює заміни ресурсів у нормах, вибраних в кошторис, створено новий режим. Тепер Ви можете вибирати ресурс для заміни не лише з нормативної бази, але й зі списку ресурсів, котрі вже вибиралися в кошторис сьогодні.

Ви можете отримати доступ до цього списку як з кошторису (для вибору матеріалів у кошторис),

так і з режиму редагування розцінки (для вибору ресурсу у розцінку):

Нове в ПК АС4 редакції 20.1.001 та 20.1.002

Версія 20.1.001

В нормативну базу об’єктів-аналогів промислових будівель та споруд для укрупненої оцінки вартості об’єктів на перших стадіях проектування додано Збірники 21 і 25 УПВС. Таким чином, тепер програма «АС-4 Кошторис-Графік плюс» містить наступні Збірники для визначення вартості об’єктів-аналогів на ранніх стадіях проектування:

5. Будівлі та споруди електричних станцій, електричних і теплових мереж.

10. Будівлі та споруди харчової промисловості.

11. Будівлі та споруди м’ясної та молочної промисловості.

13. Будівлі та споруди зерносховищ і підприємств мукомельно-круп’яної й комбікормової промисловості.

18. Будівлі, наявні в багатьох галузях народного господарства.

19. Споруди, наявні в багатьох галузях народного господарства.

21. Будівлі та споруди залізничного транспорту.

23. Будівлі та споруди автомобільного транспорту та автомобільних доріг.

25. Будівлі та споруди зв’язку.

26. Будівлі та споруди радгоспах, колгоспах та ін. сільськогосподарських підприємствах та організаціях.

27. Будівлі та споруди зовнішнього водопостачання і каналізації.

28. Громадські та комунальні будівлі побутового обслуговування (крім розділу «Житлові будинки»).

31.Будівлі охорони здоров’я.

33. Будівлі та споруди торгівельних підприємств.

 

Версія 20.1.002

В Нормативну базу внесено наступні СОУ:

 1. «Улаштування покриття дитячих і спортивних майданчиків та бігових доріжок з гумового грануляту та синтетичної трави». Нормам надано обгрунтування ЗБ.
 2. «Утримання та ремонт зливової каналізації, гідротехнічних споруд, водних об’єктів і споруд водопониження». Нормам надано обгрунтування КК.
 3. «Ремонт асфальтобетонного покриття доріг із застосуванням технології інфрачервоного нагрівання». Нормам надано обгрунтування ЯШ.

Нове в ПК АС4 редакції 20.1

 1. В новій версії враховані актуальні показники для визначення вартості будівельних робіт:
  • На підставі листа Міністерства соціальної політики України від07.2019 № 133/0/206-19 середньомісячна тривалість робочого часу для відповідних тарифних сіток складає 166,83 години.
  • Рівень заробітної плати для основної тарифної сітки (1), а також зарплата машиністів, відповідно Наказу Мінрегіонбуді від07.2018 № 196, на підставі даних, опублікованих на офіційному веб-сайті Державної служби статистики про средньомісячну заробітну плату у будівництві за 2019 рік, а також індексу споживацьких цін на 2020 рік, затвердженому Постановою КМУ № 555 від 15.05.2019, складає:

9356 грн. х 106,4/100 = 9954,78 грн.

  • Дані з прогнозного рівня інфляції на 2020 рік – 108,2%, на 2021 рік – 108%, введено в розрахунок ЗКР «Кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами».

 

 1.  В розрахунку заробітної плати, реалізованому відповідно Порядку в редакції Наказу Мінрегіону від10.2016 №281, актуалізовано прийняті вихідні данні для розрахунку тарифної частини середньомісячної заробітної плати:
  • Розмір прожиткового мінімуму, прийнятий для працездатних осіб на 1 січня 2020 року, складає 2027 грн

Нове в ПК АС4 редакцій 19.1.013 та 19.1.014.

Версія 19.1.014

При імпорті списку матеріалів чи устаткування в Нормативну базу значення ціни ресурсу вноситься в програму не лише як рекомендована ціна, а й як діюча ціна обраного для роботи рівня цін.

Версія 19.1.013

 В програмі формується документ «Дефектний акт» за періодом виконання.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.012

 1. Відтепер Ви можете виділяти кольором Ваші проекти, об’єкти чи кошториси в дереві проектів і кошторисів так само, як дотепер Ви могли виділяти кольором кошторисні рядки.
 2. Відтепер Ви можете здійснювати пошук в дереві проектів, об’єктів і кошторисів не за одним, а за декількома параметрами одразу. Наприклад, Ви можете шукати проект, в назві котрого присутнє слово «Куряж_Водозабір-Пісочин» замовника «СЕВГОК».
 • Зверніть увагу ще й на те, що Ви можете здійснювати пошук не за одним, а за кількома словами будь-якого з параметрів пошуку. Наприклад, якщо Ви задаєте у вікні пошуку слова «Куряж», «Водозабір» та «Пісочин», розділені проділом, то програма знаходить проекти, в назвах яких присутстнє кожне з цих слів.
 1. Відтепер у програмі здійснюється друк документу «Вартість устаткування з вагою одиниці вантажу».

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.011

 1. Уточнено розрахунок укрупнених показників кошторисної вартості: в розрахунок введено Індекс зміни вартості БМР за галузями народного господарства, галузями промисловості та напрямками в складі галузей, а також територіальний індекс зміни вартості БМР для галузі народного господарства «житлове будівництво».
 2. Під час створення кошторису Ви можете відстежувати сумарну вагу устаткування за допомогою кнопочки “Підсумок кошторису з нарахуваннями”.
 3. В Нормативну базу внесено наступні зміни та СОУ:

 

 • СОУ Д.2.2-33422747-001:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Улаштування фасадних систем скріпленої теплоізоляції BAUMIT», узгоджений ТК 311 (лист від 27.06.2019 р. №242) і затверджений наказом ТОВ «Бауміт Україна». Нормам надано обгрунтування  БМ.
 • Зміна №3 СОУ Д.2.2-32794511-009:2011 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Автомобільні дороги та аеродроми», узгоджена ТК 311 (лист від 28.01.2019 р. №217) і затверджена наказом ТОВ «Дорожнє будівництво «АЛЬТКОМ». Обгрунтування СА9.
 • Зміна №3 СОУ Д.2.7-32794511-010:2011 «Ресурсні елементні кошторисні норми експлуатації будівельних машин і механізмів. Машини для дорожнього і аеродромного будівництва», узгоджена ТК 311 (лист від 28.01.2019 р. №217) і затверджена наказом ТОВ «Дорожнє будівництво «АЛЬТКОМ». Обгрунтування СН2.
 • Зміна №1 СОУ Д.42.1-37641918-034:2018 «Дорожні машини та механізми. Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів», прийнята наказом Укравтодора від 4.07.2019 р. № 203. Обгрунтування СН2.
 • Зміна №1 СОУ Д.42.1-37641918-082:2018 «Дорожні машини та механізми. Ресурсні кошторисні норми будівельних машин та механізмів для експлуатаційного утримання», прийнята наказом Укравтодора від 4.07.2019 р. № 206. Обгрунтування СН2.
 • Зміна №1 СОУ Д.42.1-37641918-035:2018 «Автомобільні дороги. Ресурсні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи», прийнята наказом Укравтодора від 4.07.2019 р. № 204. Обгрунтування ДН.
 • Зміна №1 СОУ Д.42.1-37641918-071:2018 «Автомобільні дороги. Ресурсні кошторисні норми на роботи з експлуатаційного утримання», прийнята наказом Укравтодора від 4.07.2019 р. № 205. Обгрунтування ДН.
 • Внесені зміни в «Норми часу на ремонт основного і допоміжного енергетичного обладнання. Частина 1. Ремонт парових котлів, водогрійних котлів і допоміжного котельного обладнання» СОУ-Н МЕВ 40.1-00130044-602/56:2011. Лист ДП «Львівське конструкторське бюро» від 24.10.18 року №09 / 03-344. Обгрунтування ТЕ.
 • СОУ Д.2.4-38470464-005:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Улаштування покрівлі з гідроізоляційних покрівельних мембран Баудер», узгоджений ТК 311 (лист від 13.06.2019 р. №239) і затверджений наказом ТОВ «РЕНОБАУ». Нормам надано обгрунтування КМ5.
 • СОУ Д.2.4-38470464-006:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Утеплення покриттів плитами із поліізоціанурату Баудер ПІР», узгоджений ТК 311 (лист від 13.06.2019 р. №239) і затверджений наказом ТОВ «РЕНОБАУ». Нормам надано обгрунтування КМ6.
 • СОУ Д.2.2-31575976-005:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Відновлення трубопроводів гнучкими полімерними рукавами», узгоджений ТК 311 (лист від 26.11.2018 р. №195) і затверджений наказом ТОВ «АВТО-М». Нормам надано обгрунтування АМ5.
 • СОУ Г.1-31575976-007:2019 «Ресурсні елементні кошторисні норми з утримання будівель та споруд. Технічний огляд трубопроводів», узгоджений ТК 311 (лист від 10.07.2019 р. №248) і затверджений наказом ТОВ «АВТО-М». Нормам надано обгрунтування АМ7.
 • СОУ Д.2.7-31575976-006:2018 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для виконання робіт з відновлення трубопроводів гнучкими полімерними рукавами» узгоджений ТК 311 (лист від 26.11.2018 р. №195) і затверджений наказом ТОВ «АВТО-М». Обгрунтування СН2.
 • СОУ Д.2.7-31575976-004:2017 «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів. Машини та механізми для виконання робіт з санації трубопроводів» узгоджений ТК 311 (лист від 25.05.2017 р. №90) і затверджений наказом ТОВ «АВТО-М». Обгрунтування СН2.
 • Усереднені показники вартості експлуатації дорожніх машин та механізмів (станом на 03.10.2019 р.).

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.010

Починаючи з цієї версії, Ви можете випускати документ «Ведомость сметной стоимости строительства домов, зданий, сооружений, объектов линейно-транспортной инфраструктуры, входящих в пусковые комплексы». Документ формується за проектом і лише в тому випадку, коли в структуру цього проекту включено Пускові комплекси, а за ними сформовано Зведені кошторисні розрахунки.

Для того, щоб отримати таку можливість, Вам треба повідомити програмі, що Ви бажаєте створювати проекти не з трьох (як це відбувається автоматично) чи чотирьох, а з п`яти рівнів. При цьому другий рівень структури проектів мусить називатися не чергою, а пусковим комплексом. Ці налаштування Вашої роботи мають бути задані на першій закладці форми «Налаштування режимів роботи»:

Примітка: Параметри Зведених кошторисних розрахунків за пусковими комплексами приймаються згідно параметрам будівництва.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.009

  Починаючи з цієї версії, Ви можете включати в структуру своїх проектів Пускові комплекси й формувати за ними Зведені кошторисні розрахунки.

  Для того, щоб отримати так можливість, Вам треба повідомити програмі, що Ви бажаєте створювати проекти не з трьох (як це відбувається автоматично) чи чотирьох, а з п`яти рівнів. При цьому другий рівень структури проектів мусить називатися не чергою, а пусковим комплексом. Ці налаштування Вашої роботи повинні бути задані на першій закладці форми «Настройки режимів роботи»:

Примітка: Параметри Зведених кошторисних розрахунків за пусковими комплексами приймаються згідно параметрам будівництва.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.008

В Нормативну базу внесено:

 • збірник Ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи «Підсилення та закріплення ґрунтів основ із застосуванням технологій SPT», погоджені ТК 311 (лист №222 від 17.05.2019р.) та затверджені наказом ТОВ «СПТ Україна». Нормам надано обґрунтування СТ1…;
 • збірник Ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи «Гідроізоляція та герметизація конструкцій, заповнення порожнин за конструкціями, заблокове, міжблокове та контрольне нагнітання при будівництві тунелів із застосуванням технологій SPT», погоджені ТК 311 (лист №222 від 17.05.2019р.) та затверджені наказом ТОВ «СПТ Україна». Нормам надано обґрунтування СТ2…;
 • збірник Ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно- будівельні роботи «Відновлення трубопроводів гнучкими полімерними рукавами», погоджені ТК 311 (лист №207 від 29.01.2019р.) та затверджені наказом ТОВ «ОРНІ ГРУП». Нормам надано обґрунтування ОГ1…

Допрацьовано режим урахування впливу умов проведення робіт. Тепер, при виборі певного коефіцієнту для урахування впливу умов проведення робіт на кошторис (проект), текст назви умов проведення робіт зберігається для поточного кошторису (кошторисів проекту) і друкується в Дефектних актах. Ви можете коригувати цю назву.

Допрацьовано режим друку вихідних документів. Тепер Вы можете:

 • не друкувати назви будівництва, черги, об`єкту, спеціалізації;
 • замість довгого коду кошторису, складеного з кодів будівництва, черги, об`єкту, спеціалізації й кошторису, друкувати лише власне код кошторису;
 • не друкувати дату сьогоднішнього дня в колонтитулі документів.

Для того, щоб активувати ці можливості, треба встановити відповідні «галочки» на закладці «Додаткові» (другій закладці) форми «Налаштування режимів роботи».

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.007

 • В програму додано можливість швидко встановити ціни на матеріали чи на устаткування рівними нулю:

 • Вам надано можливість випускати документ «ВІДОМІСТЬ ОБСЯГІВ РОБІТ для Проекту організації будівництва (ПОБ)». (Формирується за локальним кошторисом.) Особливістю цього документу є складання обсягів робіт кошторисних рядків за обгрунтуваннями.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.006

 1. В програму внесено усереднені показники вартості експлуатації дорожніх машин та механізмів станом на 1.06.2019.
 2. В Нормативну базу внесено:
 • збірник Ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно-будівельні роботи «Регулювання зусиль у постійних відтяжках металевих радіотелевізійних щогл», узгоджених Мінрегіоном України (лист від 23.07.2013 №8/15-229-13) і затверджених Наказом Концерну Радіомовлення, Радіозв’язку і Телебачення (СОУ Д.2.4-01190043-001:2013). Нормам надано обгрунтування ТВ;
 • збірник Ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи «Підсилення залізобетонних конструкцій матеріалами з вуглецевими волокнами ТМ Sika», узгоджених Технічним комітетом стандартизації ТК 311 (лист від 10.12.2018 №198) і затверджених Наказом ТОВ «СІКА Україна». Нормам надано обгрунтування СУ.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.005

1). Допрацьовно режим порівняння кошторисів (будівництв, об`єктів). Тепер програма підраховує суму витрат ресурсів у розрізі норм, в яких використовується поточний ресурс. Таким чином, Ви можете ретельно дослідити й докладно встановити, який саме ресурс, наскільки й у якому кошторисному рядку було змінено в процесі перетворення Вашого кошторису Вашими суміжниками на шляху, наприклад, зі стадії Тендерної пропозиції до стадії виконавчнї документації:

2). Допрацьовно режим розрахунку поточних цін. Тепер список матеріалів та конструкцій за кошторисом (проектом) доповнено рядками, що являють собою зворотні суми (наприклад, металобрухт). Це дозволяє Вам коригувати ціну на металобрухт не окремими рядками, а загалом на весь кошторис (проект):

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.004

 1. На підставі листа ТОВ «Науково-технічний центр Економіка ремонтного виробництва» №10-Є/1 від 11.03.2019 р «Про усереднені показники вартості людинои-години за розрядами робіт, загальновиробничих і адміністративних витрат, прибутку при визначенні вартості робіт з ремонту основних фондів підприємств станом на 1 березня 2019 року» змінено прийняті за замовчанням значення середньомісячної заробітної плати для відповідних тарифних сіток ТС2, ТС3, ТС4, ТС5 и ТС11 (Додаток №1). Крім того, змінено показники прибутку згідно Додатку №4. Показники загальновиробничих та адміністративних витрат лишаються без змін (Додаток №2 и №3).
 2. В цій версії Ви можете перевибрати всі розцінки кошторисів проекту за обгрунтуваннями, не відкриваючи для цього кожен кошторис. Для того, щоб скористатися фільтром, натисніть відповідну кнопку на панелі інструментів у формі «Список будівництв»:

Примітка: Ви можете перевибрати як увесь проект, так і об`єкт чи кошторис, не відкриваючи його.

Будьте уважні: при перевиборі розцінок буде відмінено всі зміни, внесені Вами в проект, і здійсниться повернення до цін і складу ресурсів Нормативної бази.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.003

 1. В попередніх версіях програми, якщо в кошторисі були невраховані кошторисні рядки, то це обов`язково проявлялося під час друку кошторису: номери врахованих кошторисних рядків друкувалися таким чином, якби невраховані кошторисні рядки були враховані. Тепер, в разі наявності неврахованих кошторисних рядків, Ви маєте можливість перенумеровувати враховані кошторисні рядки (під час друку Локальних кошторисів та Актів виконаних робіт) таким чином, щоб їх нумерація не переривалася.

Відмовитись від такого перенумерування Ви можете, знявши відповідну галочку на закладці «Уточнення» пункту меню «Настройки режимів роботи» головного меню програми.

 1. Ми пропонуємо Вашій увазі новий інструмент роботи з програмою – фільтр на список будівництв. Для того, щоб скористатися фільтром, натисніть відповідну кнопку на списку будівництв:

Примітка: програма запам`ятовує останній фільтр, котрий Ви затосовували до списку проектів, і використовує його при наступному вході в програму. В такому випадку, увімкнувши програму й відкривши список проектів, Ви побачите в ньому не всі будівництва, а лише деякі з них. Для того, щоб повернутися до повного списку проектів, натисніть кнопку «» – зняти фільтр зі списку будівництв.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.002

 1. Програму доповнено Нормативними базами:

1.1. СОУ Д.2.2-34867717-001:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Автоматичне дугове зварювання ванним способом плавким мундштуком стиків трамвайних та залізничних рейок», погоджені ТК 311 (лист від 23.11.2018 №192) та затверджені наказом ТОВ «ІНПАТ». Нормам надано обгрунтування НП1.

1.2. СОУ Д.2.2-31101383-001:2018 «Ресурсні кошторисні норми на будівельні роботи. Утеплення поверхні стін теплоізоляційною сумішшю ТЕПЛОВЕР LIGHT шаром 40 мм», погоджені ТК 311 (лист від 20.11.2018 №191) та затверджені наказом ТОВ «НПП «Укрвермікуліт». Нормам надано обгрунтування УВ1.

1.3 СОУ Д.2.2-31101383-002:2019 «Ресурсні кошторисні норми на будівельні роботи. Утеплення поверхні теплоізоляційної сумішшю BAUWER», погоджені ТК 311 (лист від 29.01.2019 №208) та затверджені наказом ТОВ «НПП «Укрвермікуліт». Нормам надано обгрунтування УВ2.

1.4 СОУ Д.2.4-40090765-001:2018 «Кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги» змінено на СОУ Д.2.4-40090765-001:2019 «Кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги», погоджені ТК 311 (лист від 28.01.2019 №215) та затверджені наказом ТОВ «СЛАВДОРСТРОЙ». Нормам надано обгрунтування СД1.

 1. Реалізовано введення-виведення проектів в Інформаційний блок даних формату 5.2.
 2. При виведенні проектів в Інформаційний блок даних формату 5.2 чи 5.1 Ви можете, за бажанням, додавати чи не додавати формулу розрахунку об’ємів робіт до назв кошторисних рядків. Відповіне налаштування шукайте в пункті меню «Настройки режимів роботи», на вкладці «Уточнення».

Нове в ПК АС4 редакции 19.1.001

Надана можливість приймати і вносити у будову наступні результати розрахунків із програмних комплексів для визначення вартості проектно вишукувальних робіт:

 •  кошти на здійснення технічного нагляду;
 •  кошти на надання послуг інженера-консультанта;
 •  вартість вишукувальних робот;
 •  вартість проектних робот;
 •  вартість експертизи проектної документації;
 •  кошти на здійснення авторського нагляду.

Для цього було розроблено і погоджено з ПК АС4-ПИР формат файлу для для обміну даних. Для прикладу в папку PUTCH_PIR доданий файл PIR_v_SMET.txt.

Для занесення результатів розрахунків з АС4-ПИР треба натиснути кнопку «ПИР» на панелі інструментів Зведеного кошторисного розрахунку та вибрати потрібний файл. Після цього поставте галочки в рядках, з котрих волієте занести вже розраховані значення в Ваш розрахунок.

Нове в ПК АС4 редакции 19.1

В новій версії враховано актуальні показники для визначення вартості будівельних робіт:

 • На підставі Листа Міністерства соціальної політики України від08.2018 № 78/0/206-18 середньомісячна тривалість робочого часу для відповідних тарифних сіток складає 166,08 годин.
 • Рівень заробітної плати для основної тарифної сітки (1) згідно Наказу Мінрегіонбуду від 27.07.2018 № 196, на підставі даних, опублікованих на офіційному веб-сайті Державної служби статистики про середньомісячну заробітну плату в будівництві за 2018 рік, а також індекс споживчих цін на 2019 рік (сценарій 1), затвержденого Постановою КМУ № 546 від 11.07.2018, складає:

7845 грн. х 108,7/100 = 8527,52 грн.

 • Внесено усереднені показники вартості експлуатації будівельних машин та механізмів станом на 01.03.2019.
 • Внесено усереднені показники вартості перевезення будівельних вантажів автомобільним транспортом станом на 01.03.2019.
 • В розрахунку заробітної плати, реалізованому згідно Порядку в редакції Наказу Мінрегіону від 20.10.2016 № 281, актуалізовано прийняті автоматично вихідні дані для розрахунку тарифної частини середньомісячної заробітної плати:
  • Розмір прожиткового мінімуму, прийнятий для працездатних осіб на 1 січня 2019 року, складає 1921 грн;
  • Коефіцієнт переходу від прожиткового мінімуму до гарантованого розміру тарифної ставки (окладу) робітника, що виконує просту некваліфіковану роботу, складає 2,31 згідно з п.2.9 Галузевої угоди.
 • Згідно з Постановою КМУ № 546 від 11 липня 2018 року, прийнято наступні прогнозні індекси інфляції:

на 2019 рік – 110,1%;

на 2020 рік – 108,2%

Починаючи з цієї версії, программа може формувати документ «Техніко-економічне обґрунтування коригування норми, викликаного зміною умов виконання робіт». Щоб реалізувати таку можливість, Вам треба відкрити відкориговану норму певного кошторису й відмітити до друку відповідний вихідний  документ, скориставшись кнопкою «Друк».

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.012-013

 1. Оновлено технічні частини до збірників ДН – СОУ 42.1-37641918-035:2018, АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ.
 2. Внесено поправки за технічною частиною до збірників ДН – СОУ 42.1-37641918-035:2018, АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ.
 3. Оптимізовано контроль за відсотком прибутку у співвідношенні до суми прямих витрат та загальновиробничих витрат.
 4. Розрахунок розміру заробітної плати, врахований при визначенні вартості будівництва об’єктів, приведено у відповідність до Порядку розрахунку, затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 20 жовтня 2016 року № 281 с урахуванням змін № 196 від 27.07.2018.
  Відповідно закону про Державний Бюджет (стаття 7), прожитковий мінімум працездатних осіб збільшено з 1762 грн. до 1921 грн.
 5. Додатковий коефіцієнт до прожиткового мінімуму прийнято згідно п.2.9 Галузевої угоди на 2019 – 2020 роки та змінено з 1,6 на 2,31.
  Коефіцієнт 2,31 вводиться в дію з 01.01.2019.6. Додано збірник ДН10 «Роботи з експлуатаційного утримання» СОУ 42.1-37641918-035:2018, АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.011

 1. Оптимізовано розрахунок витрат на відрядження з урахуванням наступних актів виконаних робіт та розрахунок витрат на відрядження на залишок.
 2. Внесено зміни в СОУ-Н-МЕВ 40.1-00130044-602/89:2013 Частина 2. Паротурбінні установки згідно листа № 09/03-202 від 06.2018. Обгрунтування ТЕ2.
 3. Додано СОУ Д.2.4-32794511-001:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Аеродроми». Нормам надано обгрунтування СА4.
 1. Додано СОУ Б Д.2.2-13617440-001:2012 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Аеродроми», зміна №4. Лист №172 від 24.07.2018. ТК311.
 2. Додано СОУ Д.2.2-32794511-009:2011 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Автомобільні дороги та аеродроми», зміна №2. Лист №173 від 24.07.2018. ТК311 та затверджених наказом ТОВ «Дорожнє будівництво «АЛЬТКОМ».

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.010

 1. Визначення вартості експертизи (усереднені процентніе показники) приведено у відповідність зі Змінами № 3 ДСТУ Б.Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво». Затверджено Наказом ДП «УкрНДНЦ» № 334 від09.2018.
 2. Відповідно Постанові Кабінету Міністрів України № 546 від 11 липня 2018 року, прогнозний індекс інфляції для другого року будівництва прийнято в розмірі 110,1%.
 1. Внесено усереднені показники вартосіт експлуатації дорожніх машин та механізмів станом на 01.11.2018.
 1. Додано кошторисні норми СОУ Д.2.4-39620512-001:2017 і СОУ Д.2.7-39620512-002:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Видалення пнів методом подрібнення», «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин і механізмів. Подрібнювач пнів FSI B22, потужність 10,5 кВт». Лист №174 від06.2018 ТК 311. Нормам надано обгрунтування БП1.
 1. Додано кошторисні норми СОУ Д.2.4-39620512-002:2018 и СОУ Д.2.7-39620512-003:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Зрізування гілок і стовбурів дерев в умовах міста, подрібнення деревини», «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин і механізмів. Рубальна машина DP 660 ТК». Лист №174 від 06.2018 ТК 311. Нормам надано обгрунтування БП2.
 1. Додано СОУ Д.2.4-03358222-001:2018 и «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Кругове різання асфальтобетонних покриттів», «Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин і механізмів. Фреза навісна на базі екскаватора-навантажувача JCB 3CX SM для кругового різання асфальтобетонних покриттів». Лист №174 від 06.2018 ТК 311. Нормам надано обгрунтування ЧВ1.
 1.  Допрацьовано режим побудови календарних графіків:

Коротко нагадаємо про режими, реалізовані в доповненні 009 до версії 18.2:

7.1.    Під час автоматичного сортування графіку за проектом чи за об`єктом (за допомогою кнопки «1,2,3») здійснюється сортування не лише рядків у кошторисам, а й кошторисів між собою.

7.2.    Ви можете автоматично упорядкувати кошториси між собою – один за другим – НЕ ПЕРЕУПОРЯДКОВУЮЧИ КОШТОРИСНІ РЯДКИ, якщо вони були попередньо вишикувані або запаралелені Вами вручну (за допомогою кнопки «1,2,3»).

7.3.    Ви можете впорядковувати між собою не лише кошторисні рядки, а й кошториси. Якщо Ви натиснете нову кнопочку на панелі інструментів «Будувати графік за кошторисами», вигляд графіка зміниться таким чином, що Ви бачитимете не кошторисні рядки, а назви кошторисів. При цьому Вам стануть доступні колонки «Порядок» і «Здвижка». Змінюючи значення цих колонок, упорядковуйте кошториси між собою!

7.4.    Передбачено побудову повноцінних графіків для проектів з більш складною структурою, ніж стандартна (проект, об`єкт, кошторис)  – таких проектів, котрі мають у своєму складі спеціалізації чи черги. В таких графіках тепер повноцінно відслідковується структура проектів, при цьому черги та спеціалізації грають роль заголовків рівнів графіку.

Починаючи з версії 18.2.10, Ви можете задавати дату початку виконання кошторису не лише способом завдання дати початку виконання першого рядка цього кошторису, а й для кошторису як такого. Це можна робити в режимі редагування графіку ЗА КОШТОРИСАМИ, не перемикаючись в режим редагування рядків кожного кошторису.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.009

 1. Вартість матеріалів та устаткування прийнято станом на 1 жовтня 2018 року з урахуванням індексів зміни вартості робіт, наведених у листі Мінрегіонбуду України №7/15.3/10900-18 від 17.10.2018.
 2. Змінено розрахунок заробітної плати.

2.1 Порядок розрахунку заробітної плати прийнято згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 №281 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 липня 2018 року № 196) «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»:

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1469-16

Згідно п.4, розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації (на стадії розроблення проектної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проектування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюються Кабінетом Міністрів України.

2.2. Середньомісячну заробітну плату у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік прийнято згідно випуску «Ціноутворення у будівництві», № 8, за серпень 2018 року:

http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2017/gdn/Zarp_ek_m/zedm_17_u.htm

Середня заробітна плата за видами економічної діяльності за місяць у 2017 році у розрахунку на одного штатного працівника у будівництві складає 6251,00 грн на місяць.

2.3 Прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року) прийнято згідно постанови КМУ від 31 травня 2017 р. №411 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки», опублікованого в випуску «Ціноутворення у будівництві», № 12, за грудень 2017 року:

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/411-2017-%D0%BF

Індекс споживчих цін: у середньому до попереднього року складає 111,4  відсотків (2 сценарій).

2.4. Розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації, складає:

6251,00 грн. х 1,114 = 6963,61 грн.

 1. Допрацьовано режим побудови календарних графіків:

3.1.    Починаючи з цієї версії, під час автоматичного сортування графіку за проектом чи за об`єктом (за допомогою кнопки «1,2,3») здійснюється сортування не лише рядків у кошторисам, а й кошторисів між собою. Це дозволить Вам значно скоротити ручну роботу з упорядкування кошторисів у графіку.

3.2.    Тепер Ви можете автоматично упорядкувати кошториси між собою – один за другим – НЕ ПЕРЕУПОРЯДКОВУЮЧИ КОШТОРИСНІ РЯДКИ, якщо вони були попередньо вишикувані або запаралелені Вами вручну.

Примітка: для додаткового сортування кошторисів між собою вручну Ви можете, як і раніше, встановлювати значення параметру «дата початку» для першого рядка поточного кошторису (першим рядком поточного кошторису є будь-який з рядків кошторису, значення параметру «порядок» та  «здвижка» для якого дорівнюють нулю).

3.3.    В попередніх версіях нашої програми Ви могли упорядковувати лише КОШТОРИСНІ РЯДКИ в кожному кошторисі, тоді як для того, щоб упорядкувати КОШТОРИСИ, Вам треба було задати дату початку для кожного з кошторисів. Починаючи з цієї версії, Ви можете упорядковувати між собою не лише кошторисні рядки, а й кошториси. Якщо Ви натиснете нову кнопочку на панелі інструментів «Будувати графік за кошторисами», вигляд графіка зміниться таким чином, що Ви бачитимете не кошторисні рядки, а назви кошторисів. При цьому Вам стануть доступні колонки «Порядок» і «Здвижка». Змінюючи значення цих колонок, упорядковуйте кошториси між собою!

(Схожим чином працює режим «Будувати графік за розділами», з тою відмінністю, що графік за розділами Ви будували у розрізі поточного кошторису (або поточної частини кошторису), а графік за кошторисами будується у розрізі проекту (будівництва).

Примітка: зауважте, що основним значенням, за яким встановлюється початок виконання поточного кошторису, є «дата початку» для першого рядка поточного кошторису (першим рядком поточного кошторису є будь-який з рядків, значення параметру «порядок» та  «здвижка» для якого дорівнюють нулю). Під час упорядкування кошторисів згідно п.3.3 для кожного кошторису встановлюється «дата початку», котру буде збережено навіть у тому випадку, якщо Ви приймете рішення будувати графік лише для цього кошторису, або якщо попередній цьому кошторис буде вилучено.

3.4.   Тепер можлива побудова повноцінних графіків для проектів з більш складною структурою, ніж стандартна (проект, об`єкт, кошторис)  – таких проектів, котрі мають у своєму складі спеціалізації чи черги. В таких графіках тепер повноцінно відслідковується структура проектів, при цьому черги та спеціалізації грають роль заголовків рівнів графіку.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.008

Змінено Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 281 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 липня 2018 року №196).

Розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації (на стадії розроблення проектної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проектування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшено на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюються Кабінетом Міністрів України:

6245,917 грн. х 1,109 = 6926,72 грн.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.006

В програму додано можливість формувати вихідні документи «Протокол узгодження цін на матеріальні ресурси» та «Протокол узгодження цін на обладнання».

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.004

Допрацьовано режим «Розрахунок поточних цін». Тепер Ви можете увімкнути вікно з інформацією про рядки кошторису, в яких присутній поточний ресурс. Ви можете перейти з Розрахунку поточних цін до будь-якого вибраного рядка, а після цього – також до інших рядків, за бажанням.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.003

В нормативну базу об’єктів-аналогів промислових будівель додано Збірники 5, 23, 27 та 31 УПВС. Таким чином, тепер програма «АС-4 Кошторис-Графік плюс» містить Збірники:

  5. Будівлі та споруди електричних станцій, електричних та теплових мереж.

10. Будівлі та споруди харчової промисловості.

11. Будівлі та споруди м’ясної та молочної промисловості.

13. Будівлі та споруди зерносховищ і підприємств мукомельно-круп’яної й комбікормової промисловості.

18. Будівлі, наявні в багатьох галузях народного господарства.

19. Споруди, наявні в багатьох галузях народного господарства.

23. Будівлі та споруди автомобільного транспорту та автомобільних доріг.

26. Будівлі та споруди радгоспах, колгоспах та ін. сільськогосподарських підприємствах та організаціях.

27. Будівлі та споруди зовнішнього водопостачання та каналізації.

28. Громадські та комунальні будівлі побутового обслуговування (крім розділу «Житлові будинки»).

31. Будівлі охорони здоровя.

33. Будівлі та споруди торгівельних підприємств.

Індекс зміни вартості будівельно-монтажних робіт (інфляції) для переоцінки основних фондів приведено до актуального значення (діє з 1.04.2018 згідно Листа Мінрегіону України №7/15-945 від 26.01.2018).

2. Кошториснику надано можливість не проставляти підвищувальний (шахтний) коефіцієнт до зарплати машиністів на кожну машину, а поставити його на всі машини кошторису, частини, розділу чи розцінки.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2.001

Вартість матеріалів та устаткування прийнято станом на 1.04.2018 р. з урахуванням індексів зміни вартості робіт, приведених в листі Мінрегіонбуду України № 7/15-4064 від 20.04.2018.

Нове в ПК АС4 редакции 18.2

Наказом Національного органу стандартизації від 16 квітня 2018 № 102 прийнято зміни національних нормативних документів, а саме: Зміна № 2 до ДСТУ Б. Д.1.1-1: 2013 «Правила визначення вартості будівництва».

 

Згідно цих Змін в програмному комплексі «АС-4» введено низку описаних нижче доповнень та допрацювань:

 

 1. В Главу 10 «Утримання служби замовника» проектів на будівельні роботи додано нові витрати:

– Кошти на утримання служби замовника (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2018, Додаток К, п 45);

– Кошти на здійснення технічного нагляду (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2018, Додаток К, п 46);

– Кошти на надання послуг інженера-консультанта (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2018, Додаток К, п 47).

 

 1. Змінено усереднені показники для визначення розміру прибутку (ДСТУ Б.Д.1.1-3:2018, таблиця Е.1 додатку Е).

Нове в ПК АС4 редакції 18.1.004

Нормативну  базу  доповнено  наступними  збірниками:

 1. Внесено СОУ 42.1-37641918-034:2018 та СОУ 42.1-37641918-082:2018 «Дорожні машини та механізми».
 2. Замінено ресурсні кошторисні норми на роботи з експлуатаційного утримання»  СОУ 42.1-37641918-071:2018. Для норм СОУ збережено обгрунтування ДА10 (Наказ Укравтодору від 07.02.2018 № 26).
 3. Внесено ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи згідно СОУ 42.1-37641918-035:2018. Нормам нового СОУ надано обгрунтування ДН1 – ДН5, норми відміненого СОУ  ДА1 – ДА5  закреслено (Наказ Укравтодору від 07.02.2018 №25, взамін СОУ 42.1-37641918-035:2010 «Автомобільні дороги та мости»).
 4. Додано нормо СОУ Д.2.2-37264571-003:2018 «Улаштування звивної труби з профілю ПВХ в каналізаційних та інших підземних спорудах», нормам надано обгрунтування СП3. Норми СОУ Д.2.2-37264571-002:2016 (обгрунтування СП2) закреслено (Наказ № 22 від 01.03.2018 ТОВ «Славія-АКБ»).
 5. Внесено СОУ Д.2.2-41409117-001:2018 «Опорядження стін фасадів теплоізоляційними панелями з полімерцементним захисним шаром». Нормам надано обгрунтування БТ1 (Наказ № 4/03 від 02.03.2018 ТОВ «БАТИНАТ»).

Нове в ПК АС4 редакції 18.1.003

1.1 Усереднені показники вартості експлуатації будівельних машин та механізмів розраховано станом на 01.03.2018 (збірник «Ціноутворення в будівництві» №3, березень 2018 року).

1.2 Усереднені показники транспортних витрат на перевезення будівельних вантажів автомобільним транспортом розраховано згідно двох рівнів заробітної плати на 01.03.2018 (збірник «Ціноутворення в будівництві» №3, березень 2018 року).

Розрахунок проміжних значень здійснюється методом інтерполяції згідно конкретного рівня заробітної плати, вказаного в завданні на проектування.

2. В Нормативній базі оновлено збірник ДА10 Ресурсні елементні кошторисні норми на роботи з експлуатаційного утримання «АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ (СОУ 42.1-37641918-071:2018)»

3. За проханнями наших користувачів розроблено режим, який дозволяє зберігати об`єкти в папкі “Робочий проект”, чи в іншій папці:

4. Оптимізовано й допрацьовано вихідний документ «Таблиця прив`язки локальних кошторисів до графіку робіт». Цей вихідний документ можна сформувати на весь проект в цілому, як в розрізі локальних кошторисів, так і на рівні кожного кошторисного рядка.

Фрагмент документу:

Нове в ПК АС4 редакції 18.1.002

Перераховано вартість перевезення грунту та сміття згідно значення середньомісячної тривалості робочого часу 166,08 години (з розрахунку 1993 години при 40-годинному робочому тижні), а також середньої зарплати машиністів за кошторисом 5500 гривень.

 

Нормативну базу доповнено збірниками:

 1. СОУ Д.2.2-34252469-001:2017: ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги. ТОВ «Автомагістраль-Південь» м. Одеса. Нормам надано обгрунтування АП.
 2. СОУ Д.2.4-38754579-001:2017: ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи «Улаштування покрівель з полівінілхлоридних мембран», затверджений наказом ТОВ «Рувітекс Україна» від 13.09.2017 №25. Нормам надано обгрунтування РС1.
 3. СОУ Д.2.7-38754579-002:2017: ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів «Механізми для улаштування покрівель з полівінілхлоридних мембран», затверджений наказом ТОВ «Рувітекс Україна» від 13.09.2017 №25.

 

Нове в ПК АС4 редакції 18.1.001

 1. Вартість матеріалів та устаткування прийнято станом на 1.01.2018 р. з урахуванням індексів зміни вартості робіт, вказаній в листі Мінрегіонбуду України № 7/15-945 від 26.01.2018.
 2. Нормативну базу доповнено збірниками:

2.1 СОУ-Н ЕЕ 05.606:2017 Ремонт основного і допоміжного гідроенергетичного обладнання. Дністровська ГАЕС. Машинний цех (нормам надано обгрунтування ТГ10-1).

2.2 СОУ-Н ЕЕ 05.606:2017 Ремонт основного і допоміжного гідроенергетичного обладнання. Дністровська ГАЕС. Електричний цех (нормам надано обгрунтування ТГ10-2).

2.3 СОУ-Н ЕЕ 05.606:2017 Ремонт основного і допоміжного гідроенергетичного обладнання. Дністровська ГАЕС. Цех технологічної автоматики захистів та зв’язку (нормам надано обгрунтування ТГ10-3).

2.4 СОУ-Н ЕЕ 05.606:2017 Ремонт основного і допоміжного гідроенергетичного обладнання. Дністровська ГАЕС. Цех гідротехнічних споруд (нормам надано обгрунтування ТГ10-4).

Нове в ПК АС4 редакції 18.1

 1. Прийнято значення середньомісячної тривалості робочого часу 166,08 години (з розрахунку 1993 години при 40-годинному робочому тижні).
 2. В розрахунок заробітної плати внесено зміни в п.1 «Тарифна частина середньомісячної заробітної плати»:

– прожитковий мінімум для працездатного населення прийнято 1762 грн;

– додатковий коефіцієнт до прожиткового мінімуму: згідно змін до Галузевої угоди від 10.08.2017, з 1 грудня діє коефіцієнт   1,6.

Інші значення залишилися без змін.

Тарифна частина середньомісячної заробітної плати складає:

1762 * 1,60 * 1,28 * 1,308 = 4720,02 грн.

 1. В розрахунку коштів для покриття рівня інфляції змінилися наступні значення:

річний прогнозний індекс інфляції в будівництві першого року – 1,103;

річний прогнозний індекс інфляції в будівництві другого року -1,072.

РЕКОМЕНДОВАНІ ТОВАРИ

АС-4 ПВР+
АС-4 ПВР+
Програмний комплекс для визначення вартості проектних, науково-проектних, дослідницьких та вишукувальних робіт. Він має повну базу кошторисних норм України для всіх необхідних розрахунків, а також базу об’єктів-аналогів. Цю базу можна використовувати на ранніх стадіях проектування.
not rated 4,380.00  Додати у кошик
ІДС «Зодчий»
ІДС «Зодчий»
Інформаційно-довідкова система (ІДС) «Зодчий» призначена для створення і ведення комп`ютерних архівів нормативної, законодавчої  і інструктивно-методичної інформації в області будівництва.
not rated 1,400.00  Додати у кошик