Програмний комплекс для автоматизованого проектування залізобетонних і армокам’яних конструкцій багатоповерхових каркасних будівель.

 

МОНОМАХ-САПР призначений для розрахунку і проектування конструкцій будівель з монолітного залізобетону, а також будівель з цегляними стінами. В процесі роботи проводиться розрахунок будівлі і його окремих частин з формуванням робочих креслень і схем армування конструктивних елементів.

ПК МОНОМАХ-САПР (програма Мономах) незамінний для розрахунку конструкцій житлових і громадських багатоповерхових будівель. Програмний комплекс надає реальну допомогу при прийнятті проектних рішень, при розробці індивідуальних проектів (в тому числі з вільним плануванням приміщень), при великому обсязі проектних робіт, а також при експертній оцінці виконаних проектів.

 

Комплекс складається з окремих програм – КОМПОНОВКА, БАЛКА, КОЛОНА, ФУНДАМЕНТ, Підпірні стіни, ПЛИТА, РОЗРІЗ (СТІНА), ЦЕГЛА . Ці програми пов’язані інформаційно, крім того, кожна з них може працювати в автономному режимі.

КОМПОНОВКА

Створення моделі проектованої будівлі з конструктивних елементів на плані довільної конфігурації. Автоматичний збір навантажень, підбір і перевірка перерізів конструктивних елементів. Визначення витрати і вартості матеріалів. Формування просторової розрахункової схеми будівлі і звичайно-елементний розрахунок з можливістю аналізу результатів. Експорт даних в програми конструювання. Експорт навантажень на фундаменти в ФОК-ПК , експорт розрахункової схеми в програмний комплекс ЛІРА-САПР .

БАЛКА

Проектується монолітна залізобетонна Багатопрогоновий балка зі змінною висотою перерізу по прольотах. Перетин балки прямокутне, враховується наявність полиці. Формування схеми виконується в режимі імпорту і в автономному режимі.

Виконується розрахунок балки по першому і другому граничними станами (розрахунок по розкриттю тріщин). Виконується побудова огинають епюр переміщень, зусиль.

Визначається необхідна площа перерізу арматури. Виконується побудова епюри матеріалів. Балка конструюється звареними каркасами або в’язаній арматурою. Виконується креслення.

КОЛОНА

Проектується монолітна залізобетонна колона різних форм перетинів: прямокутного, таврового, хрестового, уголкового, кільцевого і інших. Формування схеми виконується в режимі імпорту і в автономному режимі.

Виконується розрахунок колони по першому і другому граничними станами (розрахунок по розкриттю тріщин). Визначається необхідна площа перерізу арматури, проводиться конструювання. Виконується креслення.

ФУНДАМЕНТ

Проектується монолітний залізобетонний фундамент під колони для заданих інженерно-геологічних умов будівництва. Формування схеми виконується в режимі імпорту і в автономному режимі.

Виконується розрахунок підстави і фундаменту. Визначається необхідна площа перерізу арматури, проводиться конструювання. Виконується креслення.

ПІДПІРНА СТІНА

Проектується монолітна залізобетонна уголковая підпірна стіна для заданих інженерно-геологічних умов будівництва. Виконується перевірка масивної підпірної стіни. Формування схеми виконується в автономному режимі.

Виконується розрахунок по першому і другому граничними станами (розрахунок по розкриттю тріщин). Визначається необхідна площа перерізу арматури, проводиться конструювання. Виконується креслення.

ПЛИТА

Проектується монолітна залізобетонна плита перекриття, а також фундаментну плиту на природній основі або на пальовій поле. Контур плити може мати довільне обрис, враховується змінна товщина плити і наявність отворів.

Розрахунок плити виконується спільно з балочними конструкціями. Враховується податливість опор. Для фундаментної плити передбачено завдання ділянок з різними характеристиками грунту. Формування схеми виконується в режимі імпорту і в автономному режимі. За результатами розрахунку виконується побудова полів переміщень і зусиль, а для заданого відрізка – побудова епюр. Виконується побудова полів напружень під підошвою фундаментної плити або побудова мозаїки зусиль в палях. Виконується експорт розрахункової схеми в програмний комплекс ЛІРА-САПР .

Виконується розрахунок плити по першому і другому граничними станами (розрахунок по розкриттю тріщин). Визначається необхідна площа перерізу арматури, виконується побудова полів розрахункового армування. Плита конструюється сітками і стрижнями. Виконується креслення.

РОЗРІЗ (СТІНА)

Проектується монолітна залізобетонна стіна довільного контуру спільно з сусідніми рамними конструкціями. Враховується змінна товщина стіни і простріли. Формування схеми виконується в режимі імпорту і в автономному режимі.

За результатами розрахунку формується зображення деформованої схеми. Виконується побудова полів переміщень і напружень для елементів стін, епюр розрахункових зусиль для стрижневих елементів. Виконується експорт даних в програми конструювання БАЛКА і КОЛОНА. Виконується експорт розрахункової схеми в Програмний комплекс ЛІРА-САПР.

Виконується розрахунок стіни по першому і другому граничними станами (розрахунок по розкриттю тріщин). Визначається необхідна площа перерізу арматури, виконується побудова полів розрахункового армування. Стіна конструюється сітками і стрижнями. Виконується креслення.

ЦЕГЛА

Виконується розрахунок загальної схеми будівлі з урахуванням спільної роботи цегляних стін і залізобетонних включень (залізобетонні пояси, залізобетонні обойми, конструкції залізобетонних ліфтових шахт, колон, пілон і ін.). Враховується позацентровий спирання перекриттів на цегляні стіни.

Для заданих рівнів цегляних стін виконується розрахунок окремих ділянок і в разі необхідності армування, визначається кількість рядів кладки через які встановлюються сітки і формуються відповідні креслення.

ГРУНТ

Формується просторова модель грунтової основи за заданими інженерно-геологічними умовами майданчика будівництва. Для опису майданчика будівництва задається база характеристик шарів грунту (ІГЕ), вказується розташування та відмітки гирла свердловин, шари грунту складові ту чи іншу свердловину. Для довільних штампів навантажень від проектованих або існуючих будівель визначається поле осад; за декількома методиками виконується розрахунок і визначення жорсткості грунтової основи (коефіцієнтів ліжку).

Обчислені змінні по області фундаментної плити коефіцієнти пастелі експортуються в програми КОМПОНОВКА і ПЛИТА, де використовується при розрахунку фундаментів і фундаментних плит.